Milieubewust reizen; het is een trend die steeds meer mensen oppikken. Toch komt het échte duurzaam kamperen nog maar langzaam onder de aandacht van de kampeerbranche.
De wereld ontdekken zonder nadelige gevolgen voor onze planeet
Het is tijd voor een nieuwe manier van reizen. Dat vonden compagnons Jeroen Willems en Michiel Willemse toen zij in april 2022 startten met hun bedrijf ETARKI. ‘Wij zien dat er nog té weinig verantwoorde en duurzame manieren zijn om de wereld te ontdekken. hun avontuurlijke, volledig zelfvoorzienende 4×4 ETARKI Solar Camper gaat daar verandering in brengen.’
De wereld ontdekken zonder nadelige gevolgen voor onze planeet. Dat klinkt te mooi om waar te zijn toch? De 100% elektrische 4×4 Solar Camper van ETARKI maakt het mogelijk. De Solar Camper is volledig zelfvoorzienend, uitgerust met 2.000W aan zonnepanelen op het dak en een flinke batterij van 77 kWh. Hiermee wordt off-grid reizen écht off-grid.
Duurzaam bouwen
Bij de productie van de campers, maakt ETARKI zoveel mogelijk gebruik van bestaande onderdelen en duurzame materialen. Michiel: ‘We bouwen onze nieuwe Solar Camper op basis van een bestaande bus. Chassis en carrosserie zijn bij levering weer als nieuw, de elektrische aandrijving, de batterijen en inrichting zijn nieuw.’ Jeroen: ‘Op een duurzame en verantwoorde manier bouwen is voor ons belangrijk. Zo maken we voor de inrichting bijvoorbeeld alleen gebruik van duurzaam geproduceerd hout en volledig te recyclen bekleding.’
Over
Jeroen Willems heeft als ondernemer al 15 jaar commerciële ervaring met het ontwikkelen en realiseren van duurzame projecten en business concepten. Reeds sinds zijn studie Technische Bedrijfswetenschappen krijgt Jeroen energie van dingen opzetten en het realiseren van duurzame impact. Met veel passie werkt hij dan ook aan ETARKI, waar zijn levenslange passie voor auto’s en autorijden, die hij met Michiel deelt, samenkomt in de avontuurlijke 4×4 Solar Campers die zij bouwen met ETARKI.
Michiel Willemse is al 17 jaar ondernemer en met zijn 26 jaar aan sleutelervaring het technische brein achter ETARKI. Tijdens zijn studie Industrieel Ontwerpen aan de TU Delft ontstond zijn passie voor oldtimers, en in 2004 heeft hij eigenhandig een Volkswagen T3 bus omgebouwd tot camper. Niet alleen is hij autodidact in oldtimers opknappen; ook met andere klussen en in IT-consultancy staat deze creatieveling zijn mannetje. De liefde voor de UAZ Bukhanka kwam in 2008, en sinds 2021 is hij de trotse eigenaar van een zelfgebouwde camperversie hiervan. Michiel’s missie is reizen zonder impact op de natuur, en samen met toenmalige overbuurman Jeroen is hij in april 2022 ETARKI gestart. En sinds oktober 2022 is het eerste prototype van hun duurzame 4×4 Solar Camper een feit!
Website ETARKI: etarki.nl